הורים ממאדים, רווקים מנוגה

עד כמה החיים שלנו משתנים מהרגע שהופכים להורים ומפנימים זאת? אני יודעת מה התשובה שלי, מעניין מה תחשבו אתם. מזהירה, זה הולך להיות פוסט עם לא מעט הכללות. על כן, כל הדוגמאות יהיו עליי ובואו נניח שהן מומצאות לגמרי.

 

לפני שאקבל ריקושטים אחדד: ברור לי שיש גם אמצע, איפשהו בין מאדים לנוגה (נניח, בכניסה לשביל טיפת החלב) ממוקמים דודים ודודות שטרם הפכו להורים ושנולדו להם אחיינים ראשונים. אך בגדול, ההבדל בין חיי הרווקות להורות משתקף בצורה נהדרת בכותרת ״הורים ממאדים, רווקים מנוגה״.

פעם כשהיינו צעירים, רזים וספונטניים. צילום: עידו סמיוני

ואני? אני בכלל הייתי בטוחה ש״לי זה לא יקרה״.

צילום: דן חרקובסקי, הדוד הכי מדהים של עלמה

צילום: דן חרקובסקי, הדוד הכי מדהים של עלמה

 

אחחחח היהירות

״נו, תראי אותה, כל היום מעלה רק תמונות של התינוק שלה. מה הפעם? הוציא שן ראשונה? למה זה צריך לעניין את כולם?״. דוגמא לשיחה שסביר כי התנהלה בראשי פעם, למראה עוד תמונה של תינוק חמוד בפייסבוק.

״אוף, מאז שהיא ילדה אי אפשר לדבר איתה על שום נושא פרט לתינוקת שלה. כמה אני כבר יכולה לשמוע על גזים ולילות לבנים? בסוף אשאר בלי חברות״. הסוף הזה, אגב, מקבל תפנית שונה לגמרי כשהתינוקת הפרטית שלך עושה לך בית ספר בלילות, אבל על זה בהמשך.

 

אז זהו ש…

חברים רווקים או כאלה שבלי ילדים, מצטערת לבשר לכם, אבל רוב הסיכויים שתהפכו בדיוק להורים האלה שמולם אתם מגלגלים עיניים לנוכח עוד שיחה משמימה על קקי ועייפות.

 

אך עד שזה יקרה

תנו לי רגע לקנא ממרומי המאדים שלי בכוכב נוגה הזה שלכם:

אתם יכולים לישון עד 12:00 בצהריים בשבת.

אתם יוצאים למסיבות מגניבות.

 להלן: מסיבה מגניבה. צילום: דן חרקובסקי

להלן: מסיבה מגניבה. צילום: דן חרקובסקי

הסטנדרטים שלכם לפני יציאה בערב עוד לא התדרדרו ל״חולצה ללא פליטות״.

אתם עושים סלפי שזוף וחטוב על עץ קוקוס בתאילנד.

לא היינו בתאילנד, סורי

לא היינו בתאילנד, סורי

 

אתם לא צריכים לארוז את כל הבית לנסיעה שגרתית לארוחת שישי.

אתם נורא עמוקים, מרוכזים בעצמכם ובאופן כללי כוכב נוגה סובב סביבכם.

בחורה נורא עמוקה במרכז הגלקסיה. צילום: עידו סמיוני

בחורה נורא עמוקה במרכז הגלקסיה. צילום: עידו סמיוני

 

תהנו מזה, אני באמת מתכוונת לכך ובאמת קצת מקנאה.

 

אבל קחו בחשבון

שכשיקרה לכם הדבר המופלא הזה שיצור קטן ולגמרי שלכם יגיח לעולם, רמת הפליאה לנוכח האדם המושלם שיצרתם תציף אתכם בתחושות שלא ידעתם שקיימות.

 

כי כשהיא תגיד ״אבא״ ותתכוון אליך, אתה לא תמצא את המילים מרוב אושר ותרצה לחלוק זאת עם כל העולם. כי  א ת ה  א ב א  ש ל ה, רק אתה ולא אף אחד אחר והיא שלך כמו שאף אחת לא היתה שלך אף פעם.

אז כשתראה לחבר רווק את הסרטון שלה אומרת ״אבא״ והוא יהנהן מתוך נימוס וחוסר סבלנות, כנראה שזה אפילו לא יפריע לך, כי ככה, בפלנטה שלך יש עכשיו כוכבת אחת ויחידה והיא קוראת לך ״אבא״ ואתה על גג העולם.

הכוכבת החדשה של אבא שלה

הכוכבת החדשה של אבא שלה

 

את תנשמי לרווחה כשהוא יוציא סוף סוף את השן הסוררת שלו אחרי לילות שלמים שישבת ליד מיטתו, ליטפת את ראשו, החזקת אותו עלייך, חיבקת, שרת, מרחת ג׳לים והלכת למחרת לעבודה כמו זומבי. כן, אלה הם חייך עכשיו וזה מה שמעסיק אותך. כנראה שתצלמי את השן הזו מכל זוית אפשרית ותשלחי תמונות לווטסאפ המשפחתי. האמת? יש סיכוי לא רע שלא תתאפקי ותעלי סטטוס לפייסבוק בנוסח ״אין מה לעשות, הילד צריך שיניים״, מה שלא יסגיר את כל הייסורים שקדמו לשן המיוחלת.

גם עלמה צריכה שיניים!

גם עלמה צריכה שיניים!

 

מתוך הפייסבוק של אמא של עלמה

מתוך הפייסבוק של אמא של עלמה

 

כשכל מה שהיה מוכר ורגיל משתנה כי נכנס לחיים שלכם ילד שהוא רק שלכם, שדומה לכם, שאתם רואים בו את הצדדים הטובים והפחות טובים שלכם, שזורק אתכם אחורה לילדות שהיתה לכם, שגורם לכם להבין ולהעריך את ההורים שלכם, שממלא את כל היום והלילה שלכם ומצית בכם אהבה ורגשות בעוצמה שלא הכרתם – אז כן, העולם שלכם משתנה. מחשבות, רצונות, נושאי השיחה והתכנים הופכים לאחרים, שונים ומרגשים בצורה חדשה.

עולם חדש. צילום: אבא של עלמה

עולם חדש. צילום: אבא של עלמה

 

הכל עניין של איזון 

אני מאמינה שעם הזמן, ככל שההלם הראשוני עובר והילדים גדלים, מאדים מתקרב חזרה לנגה ואולי אף אעז ואומר שלפעמים גם במאדים ישנים עד 12:00 בשבת ומצלמים סלפי במסיבה שווה.

אך עד שזה יקרה, מבטיחה שאמשיך להעלות תמונות ופוסטים מתלהבים על עלמה, על החיוך הממיס שלה, על הנשיקה שנתנה לי כשקיבלתי מכה ועל הריקוד החדש שהמצאנו ורקדנו שלושתנו יחד במסיבה סוערת במרכז הסלון.

משפחה. צילום: עידו סמיוני

משפחה. צילום: עידו סמיוני

 

אולי תאהבו גם את...

2 תגובות
  • שני

    17 באפריל 2015 at 10:38 am הגב

    נהניתי לקרוא. הצלחת להסיר ממני את הפחד מלהיות הורה 🙂

  • הילה לוי

    17 באפריל 2015 at 3:02 pm הגב

    כל מילה בסלע! עלמה מקסימה ואת נראית כמו האמהות האלה שמצלמים להפקות הפוטוגניות בווג (ראי ערך גי'זל מניקה…) 🙂

להשארת תגובה