בלי פילטרים – ניסוי קטן באינסטגרם #סלפיללאפילטר

השבוע קרו לי שני אירועים קטנים שככל הנראה לרוב לא היו מובילים לשום דבר מעניין, אך דווקא הסמיכות ביניהם הובילה אותי ליוזמה קטנה ויוצאת דופן – #סלפיללאפילטר.
בתור אחת שמקפידה על אסתטיקה ועל תמונות ערוכות לתפארת, הצטלמתי לתמונת סלפי עייפה, לא מאופרת וללא פילטרים והעלתי לסטורי באינסטגרם.
הדבר המקסים הבא שקרה הוא שעוד נשים הצטרפו אליי והעלו תמונות לא מפולטרות וספונטניות שלהן לסטורי וגרמו אחת לשניה להרגיש קצת יותר טוב עם עצמן (לפחות ל 24 השעות הבאות).

נשים אמיתיות

אז מה היה הטריגר?
אירוע #1

פגשתי מישהי שלא הכירה אותי. היא הסתכלה בתמונת הפרופיל שלי בפייסבוק ובאינסטגרם ואז עליי ואז שוב בתמונת הפרופיל שלי ואמרה בפליאה ״את בכלל לא דומה לעצמך״.
עכשיו, זה לא לגמרי מדויק, כן? אני דומה לעצמי מהצד הטוב שלי. הצד השני זה כבר סיפור אחר.
אני כמובן צוחקת. אבל בכל צחוק כמו שאתן יודעות.. בכל מקרה, מהר סובבתי אליה את הצד השני והטוב שלי ושאלתי ״ועכשיו?״
צחקנו.

אירוע #2

במסגרת פגישה עסקית עם לקוח, עלה נושא האותנטיות של התמונות באינסטגרם, עד כמה הן משקפות את החיים באמת ועד כמה הרבה מהן מזויפות ומציגות צד אחד, מלוטש היטב, של מציאות (במקרה הטוב) או מציאות מדומה (במקרים אחרים).

#סלפיללאפילטר

שני האירועים האלה גרמו לי להרים את מצלמת האייפון לסלפי ספונטני על הספסל ולהעלות לסטורי את הפרצוף העייף שלי, ללא שום איפור, טשטוש קמטים או סתם פילטר של תאורה מחמיאה יותר.

ללא פילטר

הזמנתי את החברות והעוקבות שלי להצטרף אליי בשביל שנרגיש קצת יותר ״נורמליות״ ונראה שכולנו דווקא ״ממש סבבה״ עם ״האמת בפרצוף״, כלומר הפרצוף האותנטי שלנו, גם כשהוא בלי איפור או פילטרים. ההיענות היתה מדהימה! ככל הנראה כולנו היינו זקוקות לקצת שפיות וקמטים בין ים התמונות המושלמות אליהן כולנו נחשפות יום יום.

ואם כבר בים של תמונות מושלמות עסקינן

לאחרונה אני מוצאת את עצמי חוזרת הרבה על המשפט ״אל תאמינו לכל מה שאתן רואות ברשת, זה רק צד אחד ולרוב פוטוגני במיוחד של המציאות״.
וזה ממש בסדר, פשוט לפעמים צריך תזכורת לכך שכולנו נורמליות.

אז הנה תזכורת:

הדשא של השכנה לא ורוד יותר וגם לחדת הקרן המנצנצת ביותר יש ימים של שקיות מתחת לעיניים, שק של דאגות משלה ונייר טואלט (ורוד) ליד האסלה.

והנה תוספת של היום למחרת! מרגש! תודה על שיתוף הפעולה המדהים הזה.

2 תגובות
  • יופי של פרויקט ויוזמה. בתור אחת שראתה אותך לא פעם, אני הראשונה להגיד שגרסת המציאות שלך אפילו יפה יותר, וכל מי שלא זכתה להכיר אותך גם מחוץ לרשת – מפסידה!

    • אירה

      3 בנובמבר 2017 at 10:12 am הגב

      מסמיקה לי ❤️ כנ״ל לגבייך

להשארת תגובה