בזכות הפייסבוק מצאתי חברה אבודה

לכל מי שלא מאמין בכוחן של רשתות חברתיות, תחשבו שוב. חולקת אתכם סיפור מרגש שקרה לי אך ורק בזכות הפייסבוק.

לא אכביר בהקדמה ופשוט אצרף את הסטטוס כמו שפרסמתי אותו על הקיר שלי ואת כל מה שקרה בעקבותיו: מאות תגובות, שיתופים וסוף מרגש.

image_018

״שירה שחם מהוד השרון, אני מחפשת אותך!

חבריי פייסבוק יקרים, אולי תעזרו לי?

בכיתה ה׳ היתה לי חברה, קראו לה שירה שחם. היא היתה גבוהה, חייכנית, יפה ונחמדה. והיא היתה חברה שלי, כמעט היחידה. כמעט, כי היתה גם דנה, העדינה והיפה, אבל שירה פתחה בפניי את ליבה ואת ביתה וכבר שנים שאני מנסה למצוא אותה ללא הצלחה. אז אולי תעזרו לי?

אתחיל מהתחלה.

עלינו לארץ בשנת 1991 וגרנו בשנה הזו בקיבוץ. אני התחלתי ללמוד בכיתה ד׳ ולמדתי הרבה בשנה הזו. למדתי עברית, למדתי להרכיב לעצמי אופניים, לשיר את ״עוף גוזל״ לאהוב את הים וללכת מכות. האמת? בעיקר ללכת מכות.

ואז, בשנת 1992, בכיתה ה׳, עברנו להוד השרון. הייתי עולה חדשה היחידה בכיתה ולשם שינוי הילדים לא הרביצו או קיללו אותי. למרבה הפלא אפילו לא הייתי צריכה להשתמש במיומנויות המכות החדשות שרכשתי.

שירה הייתה נחמדה אליי ממש מההתחלה. היא הזמינה אותי לביתה ואני זוכרת שמאוד התרשמתי מכך שהיה לה בית של שתי קומות. סיפרתי להורים שלי בגאווה ששירה גרה בבית בן שש קומות ושיש לה קומה משל עצמה. אני גם זוכרת שלהורים שלה היה טלפון עם דיבורית במכונית וזה היה פלא של ממש! הם לקחו אותי לטיולים, משפחתיים, אירחו אותי בביתם והתנהגו אליי בכבוד, כאל שווה בין שווים.  זה היה שינוי מרענן מהתואר ״רוסיה מסריחה״ שקיבלתי שנה קודם לכן. והיי, אני בכלל לא מרוסיה!

לשירה ולמשפחה שלה היה לב רחב והם היו אלה ששינו לטובה את החוויה שלי של העליה ארצה. אני זוכרת להם את זה ויש לי פינה חמה בלב לשירה. היא בגילי, בת 32. מאמינה שנשארה יפה וטובת לב.

אז אני מחפשת אותה. בשביל להודות לה ובשביל לחבק אותה.

אולי היא שינתה את שם המשפחה? אולי עברה למדינה אחרת? אני לא יודעת. אולי אתם תדעו?

אשמח לשיתוף.״

התגובות לא איחרו לבוא. נמצאה שירה, נסיכת הכוח וגם שירה שחם לא גבוהה ולא חייכנית. שתי האופציות נפסלו. המשכנו הלאה בחיפושים.

התגובות לא איחרו לבוא. נמצאה שירה, נסיכת הכוח וגם שירה שחם לא גבוהה ולא חייכנית. שתי האופציות נפסלו. המשכנו הלאה בחיפושים.

 

חברים שהתגייסו לעזור בחיפושים הובילו לשירה הנכונה!

חברים שהתגייסו לעזור בחיפושים הובילו לשירה הנכונה!

 

רגע הגילוי!

רגע הגילוי!

 

ההודעה הראשונה לשירה והתשובה שלה אליי

ההודעה הראשונה לשירה והתשובה שלה אליי

 

 התגובה המרגשת של יגאל, אבא של שירה

התגובה המרגשת של יגאל, אבא של שירה

נפגשנו למחרת, הסתבר שאנחנו שכנות!

נפגשנו למחרת, הסתבר שאנחנו שכנות!

 

שירה והבן שלה יותם :)

שירה והבן שלה יותם 🙂

 

עם הסיפור המרגש הזה התחלנו את השנה החדשה. מקווה שזה מבשר רק טובות ושזאת תהיה שנה נהדרת. תודה לכל מי שעזר לי למצוא את שירה ותודה על כך שזכיתי בחברה חדשה/ישנה.

שנה טובה!

אולי תאהבו גם את...

3 תגובות
 • Inna

  3 באוקטובר 2014 at 12:07 pm הגב

  מרגש מאוד… מנסה לחשוב את מי אני יכולה גם לחפש. למרות שכאשר עלינו לארץ הינו בשכונה מאוד נעימה. והיו כמה בנות (יותר קטנות ממני אבל יותר גדולות מאחותי) שבאו והביאו לנו שוקולדים והזמינו אותנו לשחק איתן למרות שאולי ידענו 5 מילים בעברית. עכשיו הן כבר גדלו אבלכולן חברות בפייסבוק שלי עד עכשיו. אני חושבת שזה מאוד השפיעה על ישראליות שלי.

  • ira khrakovsky

   3 באוקטובר 2014 at 1:06 pm הגב

   איזה כיף זה שיש אנשים טובים באמצע הדרך שמשנים לנו את הלוויות לטובה 🙂 שנה נפלאה!

   • שירה

    4 באוקטובר 2014 at 7:52 pm הגב

    אירה יקירתי, אני מקווה שהתכוונת "חוויות" 😉
    לוויות יהיו האתגר הבא שלי…

להשארת תגובה