על התלהבות, צפרדע ירוקה ו״נונה ומחק האוויר״

״וואו! אמא את קופצת כמו צפרדע ירוקה. את מצחיקולה!״

משפט כזה ועוד הרבה כאלה, מצחיקים ומטורללים נשמעים בבית שלנו על בסיס יומי.

image103

כל משפט שיוצא מהפה של עלמה הוא בעל פוטנציאל להפיל אותי מצחוק ולגרום לי לקפוץ כמו צפרדע (ירוקה!) שמרבה להגיד ״וואו״ בעיניים נוצצות.

 

image104

אז בתור הצפרדע הירוקה שהפכתי להיות, אני רוצה להתעכב הפעם על משהו שממש ציפיתי וחיכיתי לו בחווית האמהות – לחזור להיות קצת ילדה.

וואו, מזמן לא הרגשתי ככה

אתוודא ואומר שלאורך השנים, החושים שלי התקהו, היה לי קשה למצוא דברים שבאמת מלהיבים אותי.

ואז באה עלמה. היא גדלה והתחילה לקשקש ואחר כך לדבר ולתקשר בצורה מופלאה ומשעשעת. פתאום מצאתי את עצמי חוזרת בזמן לילדות הרחוקה שלי בה הכל היה מלהיב ומרגש. נזכרתי כמה כיף זה פשוט  להתלהב.

image105

הילדים שלנו הם המורים שלנו

למדתי מחדש להתלהב מכל הלב ולקפוץ בבית בלי לחשוב מה יגידו עליי השכנים מעבר לקירות הדקיקים. ואתם יודעים מה? זה לגמרי ״וואו״.

image106

נונה ומחק האוויר 

אספר לכם סיפור קצר. בשנה האחרונה הבנתי שאין דבר כזה ״מקריות״. אנשים ואירועים שמופיעים בחיים שלי משקפים את מה שהולך בתוך הנפש.

ככה קרה לי עם אורית גידלי. היא הגיחה לחיי בדיוק בזמן בו למדתי את השיעור שלי על התלהבות. וכשאני אומרת ״הגיחה״, אני מתכוונת ל״פרצה לחיי בחיוך ענק, אופטימיות ג׳ינג׳ית, שלט גדול עליו כתוב בחוט זוהר ׳וואו׳ וספר חדש, פרי עטה, ׳נונה ומחק האוויר׳״.

 

image107

בעיניי, הסיפור על נונה הוא אלגוריה להתבגרות שאנחנו עוברים, הופכים לרציניים מדיי ושוכחים את היכולת להתלהב בלי לתת דין וחשבון לאחרים.

image108

נונה באה להראות שאפשר אחרת. לאורך הספר היא עוברת תהליך, בסופו חוזרת אליה היכולת להתלהב באמת ולהביע את ההתלהבות בדרך הייחודית לה, בלי למחוק את עצמה. לא אספר יותר, שווה לגלות לבד.

 

image109

שיעור על התלהבות

את השיעור הזה אני מתכוונת ללמד את עלמה, כשתגדל קצת. אני מקווה שלאורך השנים היא תצליח לשמר את רוח השטות שלה, את הניצוץ בעיניים ואת ההתלהבות האמיתית מכל דבר מלהיב. אני רוצה שתדע שזה נפלא ומרגש להביע שמחה והתלהבות. אני יודעת שאהיה שם לצידה, לעודד, לחבק ולתת דוגמא אישית. כי היי, אני אמא צפרדע ירוקה וזה לגמרי ״וואו״.

image110

תודה רבה לאורית גידלי על גילוי הספר המרגש, 'נונה ומחק האויר', ועל ההזדמנות לקחת חלק בטבעת בלוגים שחוגגת את יציאתו לאור. מוזמנים לבקר בבלוגים הנפלאים הבאים שמשתתפים בחגיגה

אבניירו

אמא מאמנת

לולה

בפרויקט ההתלהבות משתתפות 17 בלוגריות. פעם ביומיים עולים פוסטים חדשים על התלהבות. גלריית כל הפוסטים תתעדכן מדי יום גם פהוגם פה.

 

image111

אין תגובות

להשארת תגובה